بازیگران

معرفی سریالهای طنز مهران مدیری در تلویزیون و نمایش خانگی

سریال طنز مهران مدیری
845

مهران مدیری بازیگر و کارگردان سرشناسی در عرصه هنر است که با ساخت مجموعه های موفق و سریال طنز در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی به یک برند شناخته شده است. مهران مدیری هنرمندی که مانند بسیاری از بازیگران با صحنه های تئاتر فعالیت خود را آغاز کرده و خیلی زود توانست جای پای خود را در سینما و تلویزیون محکم کند.معرفی سریالهای طنز مهران مدیری در تلویزیون و نمایش خانگی.حضور این چهره مشهور موفقیت بسیاری از پروژه ها را تضمین کرده است به طوری که نام او به عنوان بازیگر ، کارگردان و یا تهیه کننده می تواند یکی از نقاط قوت مهم باشد.

پرواز 57 در سال 1372

مهران مدیری پرواز 57 را با برخی از بازیگران نوروز 72 و اضافه کردن چهره های جوان برای پخش در دهه فجر سال 1372 ساخت.

سریال طنز پرواز 57 در سال 1372

این سریال نقطه عطفی در مجموعه های طنز بعد از انقلااب بود که مهران مدیری علاوه بر کارگردانی به همراه رضا عطاران ، سعید آقاخانی ، رامین ناصر نصیر ، فاطمه هاشمی ، نصرالله رادش ، یوسف صیادی ، ارژنگ امیرفضلی و بسیاری از چهره های مطرح طنز در آن حضور داشتند.

سریال طنز،ساعت خوش در سال 1373

ساعت خوش یکی از مهمترین سریال های مهران مدیری تا به امروز است که در نوروز 1373 ساخته شد.

این سریال باعث خلوت شدن خیابانها شده بود و بسیاری از بازیگران طنز مشهور در حال حاضر به عنوان نویسنده و بازیگر ، با مهران مدیری همکاری داشتند. مهران مدیری ، نادر سلیمانی ، امیر غفارمنش ، رضا شفیعی جم ، ارژنگ امیرفضلی ، رضا عطاران ، حمید لولایی ، نصرالله رادش ، مرحوم داوود اسدی ، سعید آقاخانی ، یوسف صیادی ، فاطمه هاشمی ، رامین ناصرنصیر ، زنده یاد پوپک گلدره ، معصومه کریمی ، طیبه ابراهیم و نیما فلاح بازیگران ساعت خوش بودند.

از دست ندهید
بهترین بازیگران مرد هالیوود

جنگ 77 در سال 1377

جنگ 77 در سال 1377

مدیری در سال 77 بار دیگر قدرت خود در ساخت سریال های طنز را نشان داد و با طراحی زوج محبوب مریم و رامین با بازی لاله صبوری یکی از محبوب ترین برنامه های کارنامه هنری خود را کارگردانی کرد.

مهران مدیری در نقش رامین به همراه رامین ناصر نصیر و طیبه ابراهیم از بازیگران این مجموعه طنز تلویزیونی بودند.

ببخشید شما در سال 1378

سریال ببخشید شما در ادامه فصل دوم جنگ 77 در سال1378 ساخته شد. این مجموعه ترکیبی از تاک شو و آیتم های طنز بود. محمدرضا هدایتی ، فلامک جنیدی ، سیامک انصاری جواد عابدی و مرحوم عارف لرستانی در این سریال نقش آفرینی می کردند.

پلاک 14 در سال 1378

پلاک 14 اولین فعالیت جدی مهراب قاسمخانی در زمینه فیلمنامه نویسی بود که مهران مدیری کارگردانی و بازیگری آن را بر عهده داشت. مهران مدیری در نقش فراز و رامین ناصرنصیر در نقش فرود این سریال بودند که به روش سیت کام ساخته شده بود.

نود شب در سال 1379

نود شب در سال 1379

مهران مدیری با برنامه نود شب ساخت سریال های نود شبی در ژانر طنز را آغاز کرد که همزمان با فیلمبرداری قسمت های آن پخش می شد. مهران مدیری ، ساناز سماواتی ، تانیا جوهری ، جواد عابدی ، ساعد هدایتی ، زنده یاد عارف لرستانی ، محمدرضا هدایتی و نادر سلیمانی از بازیگران مجموعه نود شب بودند.

سریال طنز، پاورچین در سال 1381

مهران مدیری دهه هشتاد را بعد از طنز هشتاد با موفقیت آغاز کرد.مهران مدیری با این سریال دنیای فرضی برره را طراحی کرد و با گویش های من درآوردی یکی از سریال های قدرتمند طنز را بازی و کارگردانی کرد.

از دست ندهید
چرا چهره الناز شاکردوست انگ بازی در نقش زن‌داداش «ریگی» بود؟

بیشتر بخوانید: همگناه در چه مواردی خوب عمل کرد و در چه چیزهایی خراب کرد؟


سریال طنز، نقطه چین در سال 1382

مهران مدیری سریال نقطه چین را با فضا و کاراکترهایی متفاوت ساخت. رضا شفیعی جم ، سیامک انصاری ، سحر جعفری جوزانی و مهران مدیری

جایزه بزرگ در سال 1384

مهران مدیری بعد از ساخت دو سریال نود شبی ، سریال جایزه بزرگ را برای پخش در ایام نوروز 1384 ساخت.او در این مجموعه از رضا شفیعی جم ، سیامک انصاری و جواد رضویان دعوت به همکاری کرد.

سریال طنز، شبهای برره در سال 1384

سریال طنز، شبهای برره در سال 1384

سریال شبهای برره به کارگردانی مهران مدیری ، یکی از سریالهای محبوب و بسیار جذاب تبدیل شد. این سریال قرار بود تا 135 قسمت تولید شود اما تنها 92 قسمت ساخته شد.

باغ مظفر 1385

این سریال داستان مردی به نام مظفرخان زرگنده را روایت می کرد که خان قلهک تهران بوده و به همراه پدر و مادر و فرزندش در آن محله زندگی می کرد. این سریال با حضور مهران مدیری ، محمدرضا هدایتی ، سیامک انصاری ، نصرالله رادش ، نادر سلیمانی ، هادی کاظمی ، سعید پیردوست ، سحر جعفری جوزانی ، شقایق دهقان ، الیکا عبدالرزاقی ، علی لک پوریان ، ساعد هدایتی ، محمدجواد عزتی و رضا شفیعی جم در ماه رمضان پخش شد.

مرد هزارچهره و دوهزار چهره 1387 و 88

سریال مرد هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری داستان مردی به نام مسعود شصتچی را روایت می کرد.

مرد هزارچهره و دوهزار چهره 1387 و 88

مهران مدیری اثر متفاوتی را از خود در این سریال بر جای گذاشت. مهران مدیری ، علیرضا خمسه ، پژمان بازغی ، شقایق دهقان ، سیامک انصاری ، اکرم محمدی ، اسماعیل سلطانیان ، ساعد هدایتی ، بهاره رهنما ، سروش صحت ، پرستو گلستانی ، نادر سلیمانی و نصرالله رادش در این سریال 150 قسمتی مهمان منازل مردم در نوروز شدند.

از دست ندهید
بیوگرافی کامل شخصی و هنری امین حیایی

سریال طنز،قهوه تلخ در سال1388

قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری یکی از سریال های موفق در شبکه نمایش خانگی است.

این سریال با بازی درخشان 35 بازیگر عرصه هنر همچون جواد عزتی در نقش بابا اتی همراه بود. قسمت آخر سریال قهوه تلخ هرگز ساخته نشد و تیتراژ ابتدایی آن را مهران مدیری خوانده بود.

ویلای من در سال 1391

این سریال درباره پیرمردی 90 ساله و در آستانه مگ به نام آقای مشکات بود که فرزندی نداشت و وکیل او به دنبال وراث واقعی اش بود. مهران مدیری و سیامک انصاری به طور اتفاقی متوجه این موضوع شده و خود را به عنوان برادرزاده مشکات معرفی می کنند.

شوخی کردم در سال 1392

مهران مدیری با ساخت سریال آیتم محور به نام شوخی کردمی ، همچنان در شبکه نمایش خانگی فعالیت می کرد.

سریال طنز،در حاشیه 1 و 2 در سال 394 -1392

سریال طنز،در حاشیه 1 و 2 در سال 394 -1392

مهران مدیری ب سریال طنرز درحاشیه بعد از ساله به تلویزیون بازگشت. این سریل با حواشی مختلفی رو به رو بودو تولید آن چند بار متوقف شد.این سریال نتوانست موفقیت فصل اول آن را کسب کند و بسیاری از بازیگران از ادامه کار انصراف دادند.

عطسه در سال 1394

مهران مدیری ساخت سریال با آیتم های طنز مختلف را در سریال 10 قسمتی عطسه برای نمایش خانگی ادامه داد.

این سریال با موضوعات اجتماعی سال 98 از شبکه پنجم تلویزیون نیز پخش شد و در آن بازیگرانی همچون سیامک انصاری ، سروش جمشیدی ، جواد رضویان ، مهران غفوریان ، نصرالله رادش ، فلامک جنیدی ، ماندانا سوری ، زنده یاد عارف لرستانی ، نیما فلاح و .. نقش آفرینی کردند.

از دست ندهید
معرفی بازیگران شبکه‌ی نمایش خانگی و تمام ستارگانش، از آهنگی «شباهنگی» تا عزتی «زخم کاری»

سریال طنز،هیولا در سال 1397

مهران مدیری پس از سالها ساخت سریال های طنز با آیتم های مختلف ، ساخت سریال هیولا با بازیگران کاملا متفاوت از سریال های قبل خود در شبکه نمایش خانگی آغاز کرد. این سریال با ماجرای خانواده هوشنگ شرافت آغاز شد که در تنگنای مالی با کمران کامروا آشنا شده و زندگی اش تغییر کرد.

سریال طنز،هیولا در سال 1397

دراکولا در سال 1400

دراکولا فصل دوم سریال هیولا است که مهران مدیری با فضایی متفاوت آن را مقابل دوربین برد. در این فصل خبری از خانواده هوشنگ شرافت نیست و بازیگران جدید با عناوین مختلف به آن اضافه شدند. قسمت اول این سریال در تعطیلاات نوروزی 1400 در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با سریالهای طنز مهران مدیری در تلویزیون و نمایش خانگی آشنا شددی.همچنین از موضوع و محتوای آنها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

https://b2n.ir/a87093https://tinyurl.com/3djjmy6m
https://u.to/DKoNHAhttps://cutt.ly/uABB8d1
https://zi0.ir/6bUxihttp://tny.im/rzn

دیدگاهتان را بنویسید